Az Metrekareli Evler Nasıl Dekore Edilmelidir?

Az Metrekareli Evler Nasıl Dekore Edilmelidir?

Günümüzde metropol yaşamının ağırlıklı olması nedeni ile oturulan evler genel olarak daha az metrekarelerde olmaktadır. Evlerin küçük olması da dekorasyon bakımından daha öz verili olmasına neden olmaktadır. Daha az eşyaların sığdırılabildiği küçük evler, farklı dekorasyonlar ile daha iç açıcı hale getirilmelidir.

Az metrekareli evler de dekorasyonlar, açık renklerde olması önemlidir. Profesyonel olarak ev dekorasyon işlerini yapan firmalar tarafından yapılan dekorasyonlarda, kişilerin ihtiyaçlarının elinin altında olması ve kapanık bir ortamın olmaması en önemli faktör olarak ele alınmaktadır. Genel olarak açık renklerin tercih edilmesi ile ferahlatıcı bir ortam sağlanmaktadır. Eşyaların yanı sıra aksesuarlarında çok fazla olmaması az metre kareli evlerde önemlidir. Ferah ve düzenli bir ortam sağlanması bakımından kullanılabilecek eşyalar tercih edilmelidir. Fazla eşyaların ise evlerde tutulmaması gereklidir.

Yeterince küçük yaşam alanında olan evlerin gereksiz eşyalar ile doldurulması da, dekorasyonu bozan etkenlerdendir. Taban döşemesini açık renklerde tercih edebilir ve duvar boyasını da buna uygun olarak tercih etmelisiniz. Evinizin ışıklandırmasını da beyaz renklerde tercih edebilirsiniz. Sürekli olarak oturmayı tercih etmiş olduğunuz odanızın daha az eşya ile doldurulması tercih edilmelidir. Asmalı aydınlatma seçeneklerinin yerine ledli ve gömmeli aydınlatma seçeneklerinden faydalanılmalıdır. Duvarlarınıza monte ettireceğiniz ayna seçenekleri ile de aydınlatma konusundan daha verimli olabilirsiniz. Güneşin gün boyunca evin içerisine girmesine müsaade etmelisiniz. Böylelikle daha ferah bir ortam sağlamış olursunuz.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir