Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 23 Temmuz 2024

Asil Ağırman Kimdir?

Asil Ağırman Kimdir?

Türk futbolunda genç yeteneklerin sayıca arttığı son yıllarda ülkemizi temsil eden pek çok isimle tanıştık. Bunlardan birisi olan Asil Ağırman gerek sahada gösterdiği performansla, gerekse akademik eğitimiyle tam olarak beklentileri karşılamaya aday gibi görünüyor. Küçük yaşta ilgilenmeye başladığı spor adeta hayatına yön verdi ve halen daha da profesyonel olarak kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam ediyor.

Ülkemizde yoğun bir biçimde futbola ilgi gösterilse de en az genç sporcunun yetiştiği mevkiinin kalecilik olduğu su götürmez bir gerçek. Buna bağlı olarak yetişen her saf yeteneği çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Asil Ağırman hakkında övgü dolu söylemlerde bulunan hocaları ve takım arkadaşları ise aranan kanın bulunduğunu gösteriyor. 19 Eylül 2002 doğumlu genç kalecinin çok küçükken başladığı spor artık profesyonel mesleği haline dönüşmüş durumda. Asil Ağırman ’ın kişisel web sitesine link üzerinden ulaşılabilmektedir.

Asil Ağırman

Asil Ağırman kimdir sorusuyla içli dışlı olduğumuz şu günlerde bu başarısının sırrına da değinmek gerekiyor. Profesyonel kalecilik kariyeri kadar önem verdiği eğitimi için 2018 yılında İstanbul’a yerleşen başarılı ismin 2020 yılında eğitimini tamamladığını görebiliyoruz. Böylece hem eğitimiyle hem de sergilediği performansıyla göz dolduran genç yetenekler arasındaki yerini almış oluyor. Çok küçükken dahil olduğu yeşil sahalarda öylesine büyüleyici işler başarıyor ki her geçen gün daha da yüksek bir potansiyele erişeceğini kanıtlıyor.

Futbol kariyerinde U13 çok önemli bir sıçrama yaratırken aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti liglerinde de top koşturması onun için çok ciddi bir avantaja dönüşüyor. Buna bağlı olarak Türkiye’de de genç kaleci arayışında olan onlarca kulübün radarına girmeyi başarıyor. Ki profesyonel olarak kariyerini irdelediğimizde de sürekli olarak yükselen bir trend çizgisi görebiliyoruz. Yani Mersin’de yakaladığı o ivmeyi Türkiye’de de çok başarılı şekilde sürdürüyor.

Asil Ağırman Mesleği

Asil Ağırman hakkında dikkat çeken koçluk unvanından da söz etmek gerekiyor. İstanbul’da aldığı eğitimden dolayı kaleci koçluğu ve yardımcı kalecilik yapmaya devam eden başarılı sporcu profesyonel kariyerinde bambaşka bir sayfayı da aralamış oluyor. 2020 yılında İstanbul’dan ayrılarak Mersin’e yerleşen genç yeteneğin profesyonel kalecilik dışında kaleci antrenörlüğü de yapması herkes tarafından takdir ediliyor.

U17 ile devam eden kariyerinde U21 kapılarını aralaması, pek çok 3.lig kulübünün kalesini koruması ve sonucunda da 2.lig takımlarında da forma giymesi niteliğini özetliyor. Yakın gelecek mercek altına alındığında özellikle 2.lig ile devam eden serüvenin çok daha büyük kulüplerle en uç noktalara ulaşacağından yana şüphe yok. Hocalarından arkadaşlarına, ailesinden futbol duayenlerine kadar herkesin radarına girmeyi başardığı için Asil Ağırman mesleği olarak gördüğü kaleciliği Türkiye’de bambaşka bir noktaya taşımaya kararlı.

Asil Ağırman Hakkında

Sürekli olarak futbol sevdalılarının Asil Ağırman kim sorularını yöneltmesi son dönemlerin popüler aktiviteleri arasında yer alıyor. Her izleyeni büyülemesi, sahada devleşerek gole geçit vermemesi genç bir kaleci olmasına rağmen insanlarda seyir zevki yaratıyor. İstanbul’da tamamladığı eğitimi ile beraber akademik kariyerinde de ciddi bir atılım gerçekleştirmesi gençler arasında popülerleşmesinde önemli bir rol oynuyor.

Ek olarak eğitiminin ardından Mersin’e dönerek burada yaşamaya başlayan Asil Ağırman kaleci olarak forma giymek dışında kaleci koçluğu ile sporla çok daha iç içe olacağının sinyallerini veriyor. Spordan bağımsız bir hayat yaşayamayacak kadar futbol ile iç içe olduğu için gelecek yıllarda ülkemizden çıkan en yetenekli kaleci olması muhtemel görünüyor. Tüm kariyerini profesyonel kalecilik üzerine kurgulamış, bunu kaleci antrenörlüğü ve koçluk noktasında da geliştirmiş olması Asil Ağırman ile daha sık karşılaşacağımızın garantisi gibi duruyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz