Fixmekan.com adresinde iyi vakitler dileriz. 21 Mayıs 2024

3 Doğal Yolla Kırışıklıkları Azaltın

3 Doğal Yolla Kırışıklıkları Azaltın

Cilt bakımı konusunda, güzelliğiniz her zaman ucuz olmayabiliyor. Bazen güzelliğe kavuşmak için ciddi paralar harcayabiliyor insan. Ama para harcamadan da evde uygulayacağınız kendi doğal yöntemlerinizle güzelliğiniz ile yakalamanız mümkün. Bu yöntemler ile cildinize gerekli besinleri sağlayarak isteğiniz güzelliğe ulaşmanız mümkün hale gelmektedir.

3-dogal-yolla-kirisikliklari-azaltin

 

Cildi korumanın en iyi yolu başta alkol ve sigarayı bırakmaktır. Alkol ve sigara cilt hücrelerine hasar vererek ciltte kırışıklıklara neden olmaktadır. Tabi biz alkol ya da sigara kullanmasak bile çevreden gelen sigara dumanı ve çevresel faktörler de cildimize zarar vermektedir ve cilt için sürekli bir tehdit oluşturmaktadır.

Peki siz bu faktörlere rağmen cildinizin kırışıklıklarını azaltarak bu faktörler ile nasıl baş edebileceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz. İşte cildinizi güçlendirmek için 3 doğal ve maliyeti düşük yöntem.

Yumurta Beyazı Yüz Maskesi

Cildi elastik ve yumuşak bir yapıda tutmak için cildin protein ihtiyacını karşılamanız gerekmektedir. Yumurta akını kullanarak bu protein ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yumurtanın beyazı cildi sıkışlaştırma ve kırışıklıkları azaltma konusunda kolay ve sağlıklı bir yoldur.

Yumurta cildi gençleştirir. İçinde bulunan albümin isimlli bir madde protein bakımından zengindir. Doku onarımı ve hücreyi koruyan yapısıyla A ve B vitaminlerini içerir.

Öncelikle bir kapta iki yumurtanın beyazından sarısını ayırın. Küpük haline gelene kadar yumurta aklarını çırpın ve elinizle bu yumurtanın akını yüzünüze uygulayın. Yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü durulayın ve kurulayın. Bu yumurta maskesi ayrıca akne, sivilce ve noktalara karşı da önemli bir koruyucu niteliğindedir.

Meyve Sebze Yiyin

Yaban mersini, ıspanak ve lahana gibi antioksidan açısından zengin olan meyve ve sebzeler hücrelere zarar veren maddeleri nötralize eder. Ayrıca içerdiği vitaminler ile de kırışıkların gelişimini azaltabilirsiniz. Fast food gibi yağlı olan besinler cilde zarar verir ve deri hasarına neden olur. Bunun için meyve ve sebze içeren diyetleri uygulamanız cildinizin ve vücudunuzun sağlığınının korunması açısından önemlidir.

Uyku

Bireysel uyku gereksinim saati kişiden kişiye değişir. Ama insanın cilt hücrelerinin yenilenmesi ve onarımı için günlük 8 saat uyuması gerekir. Vücudun büyüme hormonunun büyük oranda gece salgılanması cildinizin de yenilenmesi bakımından önem arzetmektedir.

Cildin kırışıklıklarını önlemek ve cildinizin beslenmesine dikkat etmeniz açısından günlük uykunuzu almanız önemlidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz