2016 Mini Bahçe Dekorasyonu

2016 Mini Bahçe Dekorasyonu

Megapoller de yaşayanların evlerinde en çok özlem duyduğu şey bahçe sahibi olmaktır.  Saklı cennet gibi düşünülen ve insana huzur veren bu mekânlara maalesef herkes,  günümüz şartlarında sahip olamayabiliyor.  Artık bahçem yok diye üzülmenize gerek yok. . .

2016 mini bahçe dekorasyonu ile ister evinizin balkonuna,  terasına ya da isterseniz bahçesine hayal gücünüze dayalı tasarımlarınızla,  saklı bir cennet oluşturabilirsiniz.

İlk yapmanız gereken Alanı belirlemektir.  Nereyi yapacaksınız? Ve ne kadarlık bir alanı kullanacaksınız? Bu soruların cevabını bulduktan sonra sınırınızı renkli taşlar dizerek,  renkli tahta çitler çakarak ya da rengârenk süs bitkilerini sıralayarak çizebilirsiniz. İçeride kalan alanın büyüklüğüne göre minik bir masa takımı,  eğer mekân küçükse şirin tahta bir bank ya da hasır taburelerden oturma alanınızı belirleyebilirsiniz.  Oturma alanı dışında kalan Kısıma toprak koyarak ister mini bir sera,  isterseniz de minik bir çiçek bahçesi oluşturabilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız bazı malzemeleri saksı olarak kullanmanız bahçenize ayrı bir şıklık katacaktır.  Mesela eski bir bisikletin selesi,  kasa,  el arabası vb. objelere çiçek dikebilirsiniz. Bahçe dekorasyonunda kullanılan aydınlatma sistemleri (minik hasır lambalar ya da belki de mumlar vb. ) ile bahçenizi taçlandırmanız mümkündür. Arzunuza bağlı olarak ve tabi ki kullanım alanınız varsa yerleri çim ya da renkli taşlar ile döşeyebilir siniz yada yine bahçe dekorasyonunda kullanılan ve piyasada satılan dekoratif objelerle satın alarak süsleme yapabilirsiniz. Özellikle hayvan ve bahçıvan figürleri, bahçelere çok yakışmaktadır.

Eğer bahçeniz büyükse belki minik bir gölet oluşturmanız huzur verici olabilir.  Alanınız büyükse sarmaşıklarla bezenmiş,  kafes biçiminde kameriye ya da çardak çok şık durabilir. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra geriye,  sıcak yaz günlerinin en büyük keyiflerinden biri olan mangalı uygun bir köşeye yerleştirmek ve bahçenizin keyfini çıkartmak kalır.

  • Share post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir